Implantologia

Implantologia to nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.


Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowy. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest, tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.
 

Leśnickim Centrum Stomatologicznym dostępne są następujące zabiegi:

  • Implanty chirurgiczne (różne systemy)
  • Korony porcelanowe na implantach
  • Korony pełnoceramiczne na implantach
  • Mosty na implantach
  • Protezy na implantach

 

Zawsze staramy się wybrać optymalne, indywidualne rozwiązanie implantoprotetyczne dla pacjenta. Idealnym rozwiązaniem są uzupełnienia stałe (nie wyjmowane z jamy ustnej), które doskonale imitują zęby własne pacjenta.
Często decydujemy się na wykonanie protez ruchomych (wyjmowanych) opartych na implantach. Jest to leczenie znacznie tańsze, a dla osób, które dotychczas nosiły protezy całkowite poprawia komfort użytkowania.


Zobacz film: