Protetyka

Protetyka stomatologiczna – dział  stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust) lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub też  kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi).


W Leśnickim Centrum Stomatologicznym specjalizujemy się w kompleksowej odbudowie warunków zgryzowych ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań estetycznych pacjenta.  

Stosujemy najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w tym zakresie:

  • wkłady koronowe (inlay, onlay) dają możliwość odtworzenia idealnych kształtów zębów, które miały bardzo duże ubytki.
  • wkłady koronowo-korzeniowe, dzięki którym można odbudować koronę zęba na zachowanym korzeniu.
  • korony protetyczne (z różnych materiałów);
  • mosty - odbudowy protetyczne, uzupełniające brakujące zęby, umocowane na stale na zębach własnych pacjenta.
  • protezy ruchome (szkieletowe, akrylowe), stosowane są w wypadku rozległych braków uzębienia, gdy nie można zastosować uzupełnień stałych.

Mamy bogate doświadczenie w odbudowach protetycznych na implantach.  W zakresie protetyki współpracujemy z najlepszymi laboratoriami techniki dentystycznej. W szczególnie trudnych przypadkach zapewniamy indywidualny dobór koloru zębów w pracowni technicznej.

W Leśnickim Centrum Stomatologicznym dokładamy wszelkich starań, aby pacjent był zadowolony ze swego uśmiechu i mógł śmiało nas polecić.

Przykłady naszych rozwiązań protetycznych można zobaczyć w GALERIIZobacz film: