...

Zapraszamy

od poniedziałku do piątku od 10:00 do 20:00

Lokalizacja i Adres

ul. Dolnobrzeska 46c/2/LU, 54-072 Wrocław

Nasza Infolinia & Rejestracja

Tel: 71 361 90 36 / SMS: 570 444 477

Stomatologia dziecięca

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u stomatologa?

Pierwsza wizyta u stomatologa może być stresująca zarówno dla malucha, jak i opiekuna, który go na nią przywozi. Dlatego staramy się uczynić spotkanie z dentystą przyjemnym doświadczeniem, aby dziecko samo chciało powtórzyć wizytę w przyszłości. Posługując się prostymi wyrażeniami i skojarzeniami, tłumaczymy zawiłe i specjalistyczne kwestie stomatologiczne na język zrozumiały dla najmłodszych. Dzieci są nagradzane i zachęcane do współpracy.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się wraz z pojawieniem się pierwszych zębów. To odpowiedni moment, aby dziecko zaczęło przyzwyczajać się do gabinetu dentystycznego, a rodzice mogli otrzymać porady dotyczące właściwej higieny zębów mlecznych i zaleceń żywieniowych.

Próchnica u dzieci rozwija się niezwykle szybko, dlatego warto poddawać je regularnym kontrolom specjalisty co 3-4 miesiące. Mimo że zęby mleczne w końcu wypadają, odgrywają one kluczową rolę w rozwoju i kształtowaniu uzębienia stałego oraz dolnych części twarzy. Systematyczne wizyty u dentysty od najwcześniejszych lat oszczędzą Twojemu dziecku i Tobie niepotrzebnego stresu w przyszłości.

Cennik

Nasza oferta
PROCEDURY I ZABIEGI CENA
Lakowanie i profilaktyka bruzd | zwykłe (lak) | poszerzone (kompozyt flow) 100zł | 150zł
Wypełnienie tymczasowe 80zł
Druga wizyta przy braku współpracy 70zł
Wypełnienie zęba mlecznego | 1 powierzchnia | 2 powierzchnie | 3 powierzchnie 120zł | 140zł | 160zł
Leczenie amptuacyjne 150zł
Dewitalizacja 80zł
Usuniecie zęba mlecznego 100-150zł
Fluoryzacja 100zł

Najczęściej zadawane pytania

Zęby mleczne to pierwsze zęby, które pojawiają się w jamie ustnej dziecka. Odgrywają one kluczowe role, takie jak umożliwienie prawidłowego rozwoju zgryzu oraz ochrona przed nieprawidłowym wyrastaniem zębów stałych. Dbając o higienę zębów mlecznych od początku, zapobiegamy próchnicy, która może przenosić się na wyłaniające się zęby stałe. Szkliwo zębów stałych jest szczególnie wrażliwe na działanie bakterii, dlatego warto dbać o zęby mleczne.

Lakowanie to procedura polegająca na zabezpieczaniu bruzd zębów specjalistycznym materiałem dentystycznym, czyli lakierem. Zabieg ten zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy i hamuje rozwój bakterii. Lakowanie stosuje się głównie na zębach przedtrzonowych i trzonowych, które ze względu na swoją budowę anatomiczną są bardziej podatne na rozwój próchnicy. Kluczowe jest przeprowadzenie lakowania jak najszybciej po wyrośnięciu zęba w jamie ustnej, zanim próchnica zdąży się rozwinąć.

Z kolei lakierowanie polega na pokryciu zębów cienką warstwą specjalistycznego preparatu z fluorem. Lakier nakłada się na wcześniej oczyszczoną powierzchnię zębów. Po zabiegu pacjent powinien przez około 2 godziny unikać spożywania pokarmów i napojów.

Kolorowe wypełnienia charakteryzują się trwałością na równi z tradycyjnymi plombami. Wysokie właściwości fizyczne i chemiczne zapewniają im długotrwałość. Podobnie jak plomby kompozytowe imitujące kolor zębów, kolorowe wypełnienia utwardzane są za pomocą światła.

  • W przypadku niemowląt, które nie mają jeszcze zębów, po każdym posiłku przetrzyj jamę ustną wilgotnym gazikiem, aby usunąć bakterie.
  • Gdy dziecko ma już zęby, użyj miękkiej szczoteczki z niewielką ilością pasty (rozmiaru ziarnka groszku) do ich czyszczenia.
  • Oprócz szczotkowania, stopniowo wprowadzaj umiejętność nitkowania zębów w ramach dbałości o higienę jamy ustnej.
  • Do 9. roku życia, dorośli powinni sprawdzać, jak dzieci czyścą zęby, aby wykształcić właściwe nawyki dotyczące higieny jamy ustnej.
  • Regularnie odwiedzaj dentystę na kontrolne wizyty co pół roku, aby monitorować stan zdrowia jamy ustnej dziecka.

Z naszego bloga

Urazy zębów u dzieci - Zatroskana matka pociesza płaczące dziecko z urazem zęba.
Pedodoncja

Czy wiesz, co zrobić w przypadku urazu zębów u dzieci?

Urazy zębów u dzieci to nieprzyjemna rzeczywistość, ale wiedza na temat pierwszej pomocy i profilaktyki może uratować zdrowie zębów twojego dziecka. Sprawdź, jakie porady przygotowaliśmy dla Ciebie.
Zęby stałe u dzieci - Dziecko w gabinecie dentystycznym przed badaniem zębów
Pedodoncja

Zęby stałe u dzieci – kiedy wyrastają? Jak o nie dbać?

Kiedy wyrastają stałe zęby u dziecka? Jak o nie dbać? Poznaj kolejność i wiek pojawienia się zębów stałych, oraz sposoby dbania o higienę jamy ustnej dziecka.
Kiedy pierwsze zęby - radosne niemowlę trzymające się rąk dorosłego, przygotowując się do pokazania pierwszych zębów
Pedodoncja

Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszych ząbkach Twojego dziecka

Pierwsze ząbki u dziecka to ważny moment. Dowiedz się, jak je pielęgnować, aby Twoje dziecko miało zdrowy uśmiech przez lata.
Uzyskaj szybkA pomoc

Skontaktuj się z nami.

Badanie stanu zdrowia

Pomagamy pacjentom zidentyfikować przyczyny ich bólu zęba oraz uzyskać wskazówki dotyczące postępowania w zależności od rodzaju bólu.

Pierwsza wizyta

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w naszym centrum?

Dni wolne od pracy

Sprawdź w jakich dniach jesteśmy niedostępni.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz uzyskać informacji o regułach przetwarzania Twoich danych zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.