...

Zapraszamy

od poniedziałku do piątku od 10:00 do 20:00

Lokalizacja i Adres

ul. Dolnobrzeska 46c/2/LU, 54-072 Wrocław

Nasza Infolinia & Rejestracja

Tel: 71 361 90 36 / SMS: 570 444 477

Stomatologia zachowawcza

Co to jest leczenie zachowawcze w stomatologii?

Stomatologia zachowawcza – jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych.

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

Próchnica zazwyczaj początkowo nie jest widoczna gołym okiem i może być wykryta tylko przez stomatologa w warunkach gabinetu dentystycznego. Na początku objawia się jako biała plama, a z czasem staje się widoczna jako plama o zabarwieniu od żółtego do ciemnobrunatnego, często spowodowanym pochłanianiem barwników z pożywienia. Jeśli próchnica nie zostanie wykryta i leczona na wczesnym etapie, może rozprzestrzeniać się na kolejne tkanki zęba, aż do osiągnięcia miazgi, co może skutkować koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego. Niestety, zniszczona przez próchnicę struktura zęba nie jest w stanie się zregenerować, ale leczenie może zahamować postęp choroby. Podczas zabiegu usuwane są zniszczone tkanki zęba i zastępowane specjalnym materiałem.

Cennik

Nasza oferta
PROCEDURY I ZABIEGI CENA
Przegląd, badanie kontrolne 100zł
Konsultacja chirurgiczna / protetyczna + przygotowanie planu leczenia i wycena 100zł
Znieczulenie 0zł
Wypełnienie czasowe G-I lub 2nO 130zł
Wypełnienie kompozytowe | 1 powierzchnia | 2 powierzchnie | 3 powierzchnie | zaopatrzenie odsłoniętej szyjki zęba 250zł | 300zł | 350zł | 200zł
Odbudowa brzegów siecznych siekaczy / likwidacja diastemy 300zł
Licowanie kompozytem powierzchni wargowej 350zł
Odbudowa zrębu zęba (wkłady standardowe) | 1 wkład | 2 wkłady | 3 wkłady 300zł | 350zł | 400zł

Najczęściej zadawane pytania

Regularne wizyty kontrolne u dentysty powinny odbywać się co 6 miesięcy i są niezwykle ważne dla wykrycia zmian w zębach na wczesnym etapie i uniknięcia konieczności bardziej inwazyjnych procedur leczniczych. Podczas wizyty dentysta dokładnie obejrzy zęby, oceni ich stan i zdiagnozuje ewentualne zmiany, co pozwala na podjęcie odpowiednich kroków leczniczych. Regularne wizyty kontrolne pozwalają także na uniknięcie kosztów i stresu związanych z bardziej zaawansowanymi procedurami leczniczymi.

Odtworzenie, czyli wypełnienie, polega na naprawie uszkodzonej tkanki zęba, na przykład zniszczonej przez próchnicę. Koszt takiej procedury zależy od stopnia uszkodzenia tkanek własnych zęba oraz od liczby powierzchni, które wymagają naprawy.

  • Codziennie dbaj o higienę jamy ustnej – dowiedz się jak prawidłowo szczotkować zęby oraz używać nici dentystycznej. Postaraj się dobrać odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów,
  • Spożywaj regularne i urozmaicone posiłki. Unikaj lepkich, słodkich pokarmów, które długo pozostają w jamie ustnej,
  • Zgłaszaj się do gabinetu stomatologicznego raz na pół roku na przegląd.

Wypełnienia kompozytowe posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest ich estetyka, ponieważ materiał wypełniający jest dostępny w szerokiej palecie kolorów i dobrze imituje naturalne tkaniki zęba. Dodatkowo, dzięki trwałości i dobrym właściwościom mechanicznym, połączone z odpowiednią techniką odbudowy i umiejętnościami lekarza, wypełnienia te pozwalają na uzyskanie doskonałych wyników.

Z naszego bloga

Budowa zębów - Model anatomiczny trzymany przez dentystę w celach edukacyjnych
Stomatologia zachowawcza

Wszystko, co musisz wiedzieć o budowie zęba!

Zębina, leżąca pod szkliwem, chroni wrażliwą miazgę. W korzeniu zęba przebiegają kanały z naczyniami i nerwami, łącząc ząb z organizmem. W naszym artykule poznasz dokładnie budowę zęba!
Próchnica Zębów - Dentystka w niebieskich rękawiczkach trzymająca narzędzia stomatologiczne, gotowa do leczenia próchnicy zębów
Stomatologia zachowawcza

Dlaczego powstaje próchnica i jaki jest jej przebieg?

Jak bakterie prowadzą do próchnicy i co oznacza biała plamka na zębie? Dowiedz się więcej o objawach i leczeniu próchnicy w naszym tekście.
Uzyskaj szybkA pomoc

Skontaktuj się z nami.

Badanie stanu zdrowia

Pomagamy pacjentom zidentyfikować przyczyny ich bólu zęba oraz uzyskać wskazówki dotyczące postępowania w zależności od rodzaju bólu.

Pierwsza wizyta

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w naszym centrum?

Dni wolne od pracy

Sprawdź w jakich dniach jesteśmy niedostępni.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz uzyskać informacji o regułach przetwarzania Twoich danych zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.